sobota, 26 marca 2016

Chrystus Zmartwychwstał!

Prawdziwie Zmartwychwstał!!!


Życzę Wam pięknych Świąt, radosnych, spokojnych i pełnych miłości :))))


I jeszcze maleńki akcencik robótkowy: serwetka do koszyczka wykonana na szydełku, duża, niesamowicie misterna i delikatna. Wykonana przez moją babcię, rocznik 1906, gdzieś w okolicach II wojny światowej.
Ja babci nie zdążyłam poznać, ale tak co roku patrzę na tę serwetkę i coraz bardziej czuję, że gen robótkowy to chyba po niej odziedziczyłam :)))
ps. serwetka do przykrycia to już moje dzieło, pół liceum ją haftowałam (więc też już prawie zabytek, hehe).

11 komentarzy:

 1. Dagmaro, Już poczułam ,że w Twoim sercu święta nastąpiły. Z taką miłością i szacunkiem poprzez serwetkę od babci podejmujesz w tak ważnym dniu rozważania o rodzinie, bliskich, o tych co odeszli. Ja też z czułością wspominam Wielkanocne śniadanie u babci na wsi. Życzę Ci dużo dobrych myśli i refleksji w te Świateczne dni, pogodnej rodzinnej atmosfery przy stole, nowych twórczych pomysłów, i grzecznych uczni. Cieszę się, że Cię poznałam. Niech te wyrafinowane poczucie humoru nigdy Cię nie opuszcza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała pamiątka - przepiękna serweta :-) Uwielbiam takie starocie... sama mam serwety wyhaftowane przez moją babcię i je uwielbiam :-)
  Dziękuję za życzenia :-) I nawzajem - wesołych Świąt :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna historia. Pamięć o babci przetrwała w jej dziełach. Czy osoba kochająca rękodzieło może wymarzyć sobie coś więcej? ALLELUJA :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też jednej babci nie zdążyłam poznać i rozumiem Cię, Ty masz chociaż po swojej użyteczną pamiątkę.Za komuny ludzie przynosili do kościoła święconkę w maleńkich koszyczkach na jedno jajko, jakby się jej wstydzili. Twoja babcia do nich nie należała, serwetka urocza i spora, to i koszyczek musiał być słusznych rozmiarów.Bardzo mi się podoba dekoracja ołtarza. Miłego świętowania !

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna serweta, też mam jedną taką nieco większą na stół, ale bardzo żadko ją używam, bo mi szkoda:)
  Wesołego Alleluja:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Serwetka bardzo ładna. Wesołych Świąt. Alleluja!

  OdpowiedzUsuń
 7. Obie serwetki bardzo ładne.
  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wesołych Świąt Wielkanocnych :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niezwykłe są takie robótkowe pamiątki po babciach:) Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Serwetki sliczne.:) Także kawałek zakorzenienia, szkoda że jakby mniej cenione obecnie. Przechowujmy więc, póki możemy,Pozdrawiam serdecznie i na nowe pomysły czekam:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i każdy pozostawiony komentarz.
Pozdrawiam serdecznie :)