środa, 27 maja 2015

WDiC - Dziki róż i Stara baśń

Środa - Wspólne Dzierganie i Czytanie z Maknetą.

Czytam 'Starą Baśń', obecnie lektura do gimnazjum, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Akcję pamiętam tylko w ogólnych zarysach, więc czyta się dobrze. A nawet, jak to ze mną i Kraszewskim bywa, znajduję bardzo fajne cytaty, które często wchodzą na stałe do mojego repertuaru (jeden parę lat temu dość znacząco wpłynął na bieg mojego życia, właściwie to bardzo znacząco, ale to długa opowieść nie związana z dzierganiem).
Tym razem wspaniały cytat z pieśni do słońca na noc Kupały. Całość pieśni wygląda tak, że Prasłowianie zwracają się do Słońca, aby świeciło, grzało, żywiło, budziło, lało promienie światła, dawało życie itd, taki standard. A wśród tego standardu jest taka perełka: "... do życia obudzaj chuć..." Czyż nie cudowne, zwłaszcza w kontekście deszczowego maja?

Przeczytałam Wędrującą Książkę - 'Sklep na Blossom Street'. Fajnie się czyta, tematyka przyjemna, pokazana w miarę wyważony sposób, taki nawet nie do końca amerykański, co akurat było bardzo miłe. Zabieram się za przygotowanie przesyłki dla następnej czytelniczki :)

Dziergam chustę zapowiadaną w ostatnim poście. Co prawda większości komentujących bardziej podobała się farbowanka zielona, ja jednak najpierw wzięłam na warsztat 'dziki róż' (to nazwa koloru z farbki). A zielony kłębek leży na wierzchu i czeka na skonkretyzowanie koncepcji.


Pozdrawiam radośnie :)))

10 komentarzy:

 1. Dziki róż brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolor przepiękny. Czekam na efekt. Zapraszam na rozdawkę http://wrzosowedzierganki.blogspot.com/2015/05/pierwsza-rozdawka-na-6-miesiecy-zycia-w.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Wybrałaś bardzo ładny kolor na chustę, na pewno wyjdzie przepiękna i bardzo twarzowa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziki róż brzmi i wygląda zachęcająco:) Piękny kolor na chustę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolor świetny, bardzo jestem ciekawa efektów:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety muszę się przyznać, że "Starej Baśni" nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Sklep na Blossom Street" czytałam i także milo mi się czytało, co do chusty- przy takim żywym kolorku i Pani umiejętnościach na pewno będzie piękna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uprzejmie donoszę, że trafiłam tu od Efy z prostejakdrut.com i... zostaję :) świetny blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Bo ta zieleń to taka w kolorze moich oczu, ale dziki róż też dobrze wygląda. "Starej baśni" nie czytałam, ale oglądałam - nie ukrywam, że ze względu na Żebrowskiego.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i każdy pozostawiony komentarz.
Pozdrawiam serdecznie :)