środa, 20 sierpnia 2014

Yarn Along - Kwiatowa Księżniczka i Stulatek, co zniknął

Środa u Maknety, czyli co czytamy i dziergamy.

Wykańczam chustę z poprzedniego posta. A raczej wykańczamy się nawzajem, ja ją, a ona mnie. Nigdy nie robiłam chusty w ten sposób, i chyba raczej nie odważę się na powtórkę. Robi się niby fajnie, ale raczej wskazane jest kontrolować postępy licząc oczka. A od połowy robi się tych oczek jakoś bardzo dużo, w końcowym rozliczeniu dochodzi do prawie 500. Takie liczenie to nie dla mnie, ja lubię się zamyślać, słuchać czegoś i się w to wciągać, pogawędzić z kimś ... a tu trzeba 378, 379, 380 itd.

Słucham 'Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął', ale mam mieszane uczucia. Okropnie denerwuje mnie intonacja i sposób czytania Barcisia, od razu staje mi w uszach obłudny Czerepach w najgorszej osłonie, i to mnie odchęca. Więc nie wiem, jak to będzie dalej.


Pozdrawiam jeszcze wakacyjnie :)))

11 komentarzy:

 1. :-) Też pewnie bym nie mogła słuchać Barcisia, ma zbyt charakterystyczny głos, tak samo jak np. Jerzy Sturh.
  Chusta w ślicznym kolorku. Nie poddawaj się.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja Stuhra kocham i jego głos, oczywiście! Ale rozumiem Cię doskonale, bo też nie mogłam wytrzymać słuchania książki czytanej z taką manierą, że po prostu nie dałam rady. Chustę z pewnością wkrótce skończysz! Powodzenia!
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny kolor.Powoli skończysz chustę.Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki za chustę! Na pewno dasz radę, a efekt wynagrodzi nerwy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super kolor... Fajna chusta będzie :)
  Stulatka właśnie skończyłam, ale czytać - wrażenia pozytywne. Słuchać jakoś nie potrafię, bo właśnie wtedy się najczęściej wyłączam i muszę cofać, co jest niekomfortowe ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dasz radę i z chustą i z książką. Słyszłam, że to czytadło jest dobre ! Wytrwałości kobito. Bądź dzielna. Czekam na efekty i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawa jestem tej chusty, bardzo :) no i fajnie, że w Twojej bibliotece są audiobooki - u mnie nie ma :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Wytrwałości z robótką i chustą, ja tez nie mam siły na pochłaniające uwagę robótki.

  OdpowiedzUsuń
 9. kolor chusty piękny, a i wzór ciekawie sie zapowiada:)
  też nie lubię liczyć- dzierganie mnie uspokaja i odstresowuje, a podczas robótki często wymyślałam nowe przepisy- więc myśli biegły zupełnie gdzie indziej:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bądź dzielna, dasz radę! Trzymam kciuki! Książkę czytałam i bardzo mi się podobała. Idealna na wakacje, lekka i przyjemna. Ale wiem o co chodzi z czytającym. Też słucham audiobooków i wiem jaki denerwujący potrafi być lektor. może zepsuć najlepszą książkę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na szczęście nie mam problemów z osoba czytającą, bo nie słucham audiobooków, nie umiem się jakoś przekonać. Przy słuchaniu po prostu w pewnym momencie się wyłączam i koniec ;p Jednak łatwiej wrócić parę linijek tekstu, niż przewijać ;)
  Bądź dzielna z chustą, nie daj się pokonać materii! Swoją drogą, bardzo ładnej materii ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i każdy pozostawiony komentarz.
Pozdrawiam serdecznie :)